Rakousko Hochficht

Rakousko Hochficht

Vrchol Hochfichtu byste našli 50 m od rakousko-české státní hranice,. Vlastní vrchol je tvořen skálou, na níž je dřevěný kříž. Těsně pod vrcholem je horní stanice lanovky a meteorologická stanice. Hochficht (česky Smrčina) je šumavská hora 1338 m n. m. ležící v Mühlviertelu (na území obce Klaffer) v Horních Rakousích. Severní svahy hory náleží do I. zóny Národního parku Šumava. Na Hochfichtu se nachází rozsáhlý lyžařský areál.

TIP: Maledivy last minute naleznete ve skvělé nabídce zájezdů.

Má osm sjezdovek o celkové délce asi 20 km, tři sedačkové lanovky a sedm vleků. Zajímavostí je, že nejdelší sjezdovka na Hochfichtu je druhou nejdelší sjezdovkou splňující kritéria FIS pro konání závodů Evropského poháru v alpském lyžování. Na Zwieselbergu pak naleznete slalomovou trať FIS rovněž s možností konání závodů Evropského poháru. Většina sjezdovek má pouze mírný stupeň obtížnosti. Součástí areálu jsou i běžkařské tratě, celkem je jich šest, tři z nich jsou upravované pro volný styl.

Výhodné a akční letenky online naleznete na internetu. Mrkněte na recenze hotelů zde

Tento běžecký areál je v blízkosti českých hranic a některé tratě jsou dokonce s českými propojeny. Areál je každoročně otevřen do 31. března, začátek sezóny závisí na sněhových podmínkách v daném roce. Pro milovníky snowboardingu je zde postaven snowpark a k němu přiléhající boardercrossová trať. Děti se vyřádí ve Funparuk, kde si pod dohledem zkušených učitelů hrají a pomalu se učí lyžovat. Co se týká dostupnosti je Rakousko Hochficht velmi přívětivý. Z ČR se tam můžou zájemci dostat nejlépe přes přechod Zvonková.

Do Hochfichtu je většinou cesta velmi příjemná, bez placení mýtného a obvyklých kolon, které se zde obvykle netvoří především díky kvalitní a precizní infrastruktuře. Na české straně vede 300 m od vrcholu červeně značená hřebenová stezka z Nového Údolí do Zadní Zvonkové. Vhledem k blízkosti českému pohraničí, jsou pro české návštěvníky přizpůsobeny i ceny, jež jsou na rakouské poměry velice přívětivé.

Copyright © 2010 online-rakousko, všechna práva vyhrazena.