Rakousko Schneewinkel Fieberbrunn

Rakousko Kitz Alps - Schneewinkel Fieberbrunn

Lyžařské středisko Kitz Alps - Schneewinkel Fieberbrunn se nachází na severním svahu hory Kitzbüheler Horn a táhne se po celé její šířce. Vrchol lyžařského areálu leží 1700m. nad mořem. Tento rakouský areál je díky postavení sjezdovek oblíbený především mezi lyžaři středně pokročilými, pro adrenalinové a pokročilé lyžaře zde není dostatečné vyžití, protože se zde nachází málo obtížných tratí.

Zato jednoduchých a středně těžkých (modrých a červených) sjezdovek jsou zde plné 34 kilometry. Všichni návštěvníci si mohou zvolit jaký druh svahu a sněhu jim vyhovuje nejlépe. Díky postavení hory a areálu na ní jsou zde svahy celý den osvětlené slunečními paprsky a nabízející tak měkčí sníh a stabilní světlo, tak také svahy spíše ve stínu, kde je sní o poznání tvrdší a rychlejší. Na své si také přijdou milovníci nočního lyžování a rodiny s dětmi, pro něž speciálně je vytvořen systém slev, aby rodinné sportování příliš nezatížilo rozpočet.

Last minute SAE naleznete na našem portálu.

A jak se do střediska dostanete? Nejjednoduší cesta přímo k lanovkám a vlekům vede z Oberndorfu nebo Sant Johannu. Pro opravdové fajnšmekry čeká na Kitzbühler Horn 5,5 km dlouhá sjezdovka Bauernpenzig, je to nejobtížnější a nejdelší trať v areálu. Naopak, děti a začátečníky čekají sjezdovky na samém upatí hory, kde na ně čekají vyškolení instruktoři a lyžařské školy. Poslední dobou se spousta lyžařských areálů drží trendu nezanedbávat běžkařské lyžaře a ani tento areál není výjimkou. Rakousko Schneewinkel Fieberbrunn připravuje pro běžkaře přes 270km upravených a pravidelně udržovaných běžeckých tratí, ve všech stupních obtížnosti.

Ty patří dlouhodobě mezi nejlepší v celém Rakousku a jsou ověnčené oceněním pečeť kvality tyrolských Alp pro běžecké stopy. Pro opravdové běžecké nadšence je zde připraven tradiční běh „Koasalauf“, což je největší běžecká akce v Rakousku, která se tu koná každým rokem v únoru za účasti asi 20 zemí.

Copyright © 2010 online-rakousko, všechna práva vyhrazena.